Son yıllarda popülerliğini sürdüren dövme modellerinden biri de mandala dövmeler. Mandala dövmeler sırt dövmesi, omuz dövmesi, kol dövmesi, bacak dövmesi gibi istediğiniz her bölgeye uygulanabilir ve etkili sonuçlar verir.

Mandala dövme nedir?

Hinduizm ve Budizm’de evrenin yapısını simgeleyen sembollerin genel adıdır mandala. Sanskritçede ‘çember’ anlamına gelen mandala kelimesinin köklerinde enerji-öz anlamlarına gelen “Manda” kap/yuva anlamına gelen “La” vardır. Mandala kelimesini “enerjiyi saklayan/tutan kap” olarak tanımlayabiliriz.

Zihnimizi rahatlatacak, bedenimizi dinlendirecek meditasyon ritüellerinden olan mandalalar modern dövme dünyasında oldukça rağbet görüyorlar. Farklı dövme tarzlarında işlenebilen mandala desenleri meditasyonla ilgilenen kişilerce de sadece estetik olarak tercih eden kişilerce de favori dövme modeli olabiliyor.

Mandala dövme tek tip midir?

Mandala desenlerinin geometrik ve dingin yapısı sanatçılar tarafından farklı dövme tarzları ile harmanlanarak etkileyici dövmeler olarak ortaya çıkmakta. Mandala dövmeleri ufak figürler olarak da yaptırabileceğiniz gibi sırtınızı kaplayan büyük bir dövme uygulaması olarak da tercih edebilirsiniz. Omuz dövmesi, bacak dövmesi ve kol dövmesi olarak da kullanılan mandala dövmeleri göğüs bölgesinde de etkileyici sonuçlar doğuracaktır. Sadece siyah, gölgeleme ya da renkli dövmeler olarak da istediğiniz mandala desenini dövme yaptırabilirsiniz. Sayısız kombinasyon ve desen seçeneği ile öne çıkan mandala dövmeleri ile kendinize özel bir deseni mutlaka yaratabilirsiniz. Bunun için dövme sanatçınız size tasarım konusunda yardımcı olacaktır.

Doğru mandala uygulamaları

Mandala dövmelerini yaptıracak herkese yine ilk tavsiyemiz dövme uygulamasını doğru yerde yaptırmaları. Dövme sanatçısının bu konuda deneyimi bulunması, profesyonel ve sıhhi stüdyo ortamının mevcut olması çok önemli. 

Mandala dövmenizi yaptırmak için kararsızlıklarınız ya da tasarım tavsiyelerine ihtiyacınız varsa mutlaka stüdyo ekibimizle iletişime geçin. Sizi doğru şekilde bilgilendirip, yönlendireceklerinden emin olabilirsiniz.