Dövme yapmak çok mu zor?

Dövmeye başlamak göze korkutucu gelebilir. Nereden başlayacağınızı bilememek de kafanızı yorabilir. Diğer sanat dalları gibi dövme sanatı da oldukça katmanlı ve geniş bir öğrenme sürecidir.

Dövmeye dair genel bilgilerden, kağıt üzerinde çizim çalışmalarına, malzeme bilgisinden hijyen bilgisine kadar farklı başlıklardan herhangi birini bile atlamak sizi eksik bırakacaktır. Çünkü dövme sanatında komplike olarak farklı disiplinlerden faydalanılmakta, ona göre ilerlemekte. Belli oranlarda tıp, kimya, kozmetik, teknik, resim gibi bilgilerin hepsi bu sanatın içeriğine dairdir.

Dövme işleminin her bir adımı bir araya geldiğinde ortaya güzel bir iş çıkacaktır. Bu adımların nasıl ve hangi sırayla atacağınız konusunda bir sihirli reçete henüz yok. Ancak profesyonel bir dövme kursunda alacağınız eğitimle zorlu süreçleri daha kolay atlatabilir ve yıllarınızı amerikayı yeniden keşfetmeye harcamakla geçirmezsiniz.

Dövme sanatı pek çok farklı tarzdan ve ekolden oluşmakta. Gradyan, geleneksel (Old School), realistik, suluboya (Watercolor), tribal, New School, Japon tarzı, geometrik, eskiz (Sketch) ya da minimalist dövmeler… Dövme tarzları ve dövme ekollerinin hepsine hakim olmak, hepsinde yetkin olmak mümkün de değil doğru da değil. Sevdiğiniz, yatkınlığınız olan ya da tercih ettiğiniz tarzlarda derinleşmek, bol pratik ve çalışmayla uzmanlaşmak en doğru karar olacaktır.

TattooBull Academy’nin uzun yıllara yayılmış deneyimi ile oluşturduğu eğitim paketleri ile dövme dünyasına hızlı bir giriş yapabilirsiniz. Deneyimli eğitmenler, profesyonel stüdyo ortamı ve farklı seviyelerde eğitimi ilerletme seçeneği dövme için hazır olmanızı sağlayacak. Böylece hem bir sanatı öğrenmiş hem de yeni bir kariyere doğru ilerlemiş olabilirsiniz.

TattooBull Academy’de farklı dövme tarzlarında uzmanlaşmış profesyonel dövme sanatçılarından bu tarzlara dair bilgi ve detaylar öğrenebilirsiniz.

TattooBull Academy hafta içi ve hafta sonu seçenekleri ile zaman sorunu yaşayanları rahatlatacak çözümler sunarken, farklı malzeme setleri arasında tercih yapabilme serbestisi sağlayarak da sadece dövme öğrenme sürecine odaklanmaya yardımcı oluyor.