DÖVME TASARIMI VE MODELLERİ ARASINDA KAYBOLURKEN!

İnsanlığın on binlerce yıllık hikayesinde bin yıllardır dövmeler var. Dönemlerine ve yörelerine göre yapılış amaçları bile birbirine zıt yüzlerce farklı tarz. Dövmenin kendi yolculuğu farklı hikayeler barındırsa da günümüzde bir sanat haline gelmiş olan dövme kimine göre insanın ruhunu, fikrini tenine yansıtma aracıdır.

Birçok açıklama içinde bu yaklaşımı oldukça seviyoruz. İnsanın beden hareketleri, dili, mimikleri, giyimi gibi kendini ifade etme araçlarından biri olması dövmeyi görsel sanatlar içerisinde kişiselliği nedeniyle farklı bir yere taşıyor.

Günümüzün tek tipleşen dünyasına karşı bedenimizde oldukça kişisel bir ifade biçimi olan dövme tasarımlarının özgün olmaması olamaması belki de en üzücü yan. Dövme tasarımlarını bir Google araması ile bulan, bir başkasının tasarımının aynısını yaptıran binlerce dövme sever var.

EN GÜZEL DÖVMEYİ ARAMAK

İnsanları dövmenin özgürleştirici dünyasına taşıyan dövme sanatçıları dövme yaptırmak isteyen kişinin istediği itemi, biçimi ve niyetini dinler anlar ve yeniden yorumlar. Başka bir çizim yaptırmak için girdiği stüdyodan aklında hiç olmayan bir dövme ile çıkan ve bundan da oldukça memnun kalan binlerce örnek var.

Güzel bir dövmenin nasıl olacağı konusunda pek çok teknik norm sıralayabiliriz. Ancak dövme modelleri ve tasarımları arayışınızda önceliğiniz sizi yansıtacak, ruhunuzdan bir parça taşıyacak tasarımlar olmalı.

Dövme tasarımını profesyonel bir sanatçı eşliğinde birlikte düşünerek geliştirip uygulatmak her zaman daha mutlu sonuçlar doğuruyor. Bu sebeple dövme yaptırmak istediğiniz zaman özgün ve size ait, sizi yansıtan bir şey olmasına dikkat edin. İkinci olarak da dövme sanatçınızın yaratıcı aklına ve deneyimine güvenin. Kişisel birikim ve görüşünüz yaratıcı sanatçısıyla buluştuğunda ortaya çıkacak olan dövme emin olun dünyanın en güzel dövmesi olacaktır.

DÖVME TASARIMI İÇİN RANDEVU ALMAK İÇİN

DÖVME TASARIM ATÖLYESİ / AKADEMİ İÇİN RANDEVU ALMAK İÇİN