Hayalindeki dövmeyi kendi tarzına en uygun şekilde yaptırabilirsin.

Dövme yaptırmaya karar vermeden önce senin için en doğru dövme sanatçısını seçtiğinden emin olmalısın. Sildirmeyi düşünmediğin müddetçe vücudunda taşıyacağın bir aksesuar olan dövmeyi sildirmek, ilk seferde kaliteli bir dövme yaptırmaktan çok daha fazla acı çekmene sebep olabilir ve daha yüksek bir maliyete yol açabilir. Kendine en uygun dövme sanatçısını seçmek için göz önünde bulundurman gereken noktalar var.

Göz önünde bulundurman gereken ilk şey, aklındaki tasarımı sanatçıya doğru şekilde aktarabilmek. Düşündüğün tasarım büyük olasılıkla kişisel olduğundan, dövme modelinin sana her daim hitap edeceğinden emin olmalısın çünkü hayatının geri kalanında bu izi
taşıyacaksın. Sanatçıyı dikkatlice seçmek için biraz zaman ayırabilirsin, çünkü ne kadar uzun olursa olsun her zaman en iyisi için beklemeye değer.

Bu noktada aklındaki soruları sanatçıya sorabilmen çok önemli. Kendini rahat hissettiğin ve iletişim kurabildiğin dövme sanatçısı senin için doğru kişidir. Aklındaki soruların bir listesini yap ve bunları uzmana sormaktan çekinme.

Bir dövme sanatçısının sahip olması gereken diğer faktörler de alanındaki tanınmışlığı ve uzmanlığıdır. Ayrıca hijyen kurallarına uygun çalışıyor olması göz önünde bulundurman gereken bir diğer durum. Dövme yaptıracağın yerdeki sanatçının hijyen kurallarına duyarlılık göstermesi ve çalışılan alanın hijyen seviyesi seçim yaparken göz önünde bulundurman gereken en önemli şeyler arasındadır. Sanatçının işleme başlamadan hemen önce ve sonrasında eldiven kullanıyor ve tüm ekipmanların sterilize edilmiş olması sağlık açısından önemli bir husus.

Dikkate alman gereken bir diğer önemli nokta ise, yaptırmak istediğin stile uygun olan dövmeciyi seçmen gerektiği. Dövme camiasında, her farklı dövme stili için bu alanda kendini göstermiş sanatçılar var. İstediğin tasarımı vücudunda görebilmek ve pişman olmamak için en doğru sanatçıyı seçmelisin. Tattoobull Lab bünyesindeki alanında uzman sanatçılar sayesinde, hayalindeki dövmeyi kendi tarzına en uygun şekilde yaptırabilirsin.

İzmir’de Dövme Yaptırmak- Güvenilir & Profesyonel