Biraz Blackwork’ten bahsedelim…

Biraz Blackwork’ten bahsedelim. Dövme sanatı icra edenlerin en özgür olduğu tarzlardan biri olan Blackwork, siyah boyanın vücut üzerine işlenmesi ile oluşan bir dövme sanatı. Bir dövmenin Blackwork olarak nitelendirilmesi için sadece siyah boya kullanılarak yapılması gerekir, fakat Blackwork artistler zaman zaman çalışmalarına tekdüze renkler ekleyip kendi stilleriyle renkleri harmanlayabilirler.

Tarz olarak, çizgiler, soyut desenler ve geometrik şekillerden oluşsa da, sanatçıların eserlerinde figüratif formlara ve tanınabilir sahnelere de rastlamak mümkün. Özellikle BunnyKing gibi sanatçıların belirli kalıplara sığmadan dövme stillerine kendi dokunuşlarını kattığını ve bu konuda çok etkileyici olabildiklerini gözlemlemek mümkün.

İlhamını bugüne kadar izlediği bilim kurgu filmleri, animasyonlar ve çizgi romanlardan aldığının altını çizen ve Blackwork tarzını en iyi yansıtan sanatçılardan biri olan Bunny King’i sizler için stüdyomuza davet ettik. Ülkemizi küresel çapta başarıyla temsil eden BunnyKing’in çalışmalarını hep birlikte inceleyelim.